Údržba grilů

Údržba grilů

Aby se Váš gril měl co nejlépe a co nejdéle Vám vydržel  potřebuje také pravidelnou údržbu. Nejde o nic složitého, tak se na to pojďme ve stručnosti podívat.


GRILOVACÍ ROŠT

Ten by se měl čistit po každém grilování. Tedy spíše před grilováním. Je to důležité, jelikož na neočištěném roštu se Vám může jídlo lehce připalovat. Na čistém roštu se Vám bude i lépe pracovat a vytvoří typický mřížkovaný vzor na mase.

Jak na čistý rošt?

Nejsnáze to půjde před grilováním. Rozpálíte si gril, jak jste zvyklí a před vložením masa či jiného pokrmu použijete drátěný kartáč s dlouhou rukojetí. Nezapomeneme ani na vnitřní stranu mříží. Seškrábeme všechny zbytky a nečistoty. Uvidíte, že to půjde samo a výsledek bude stát za to.

Tento postup je u všech druhů grilů stejný.


OSTATNÍ ČÁSTI GRILU
Asi jednou za měsíc při pravidelném používání je dobré dát grilu větší péči. Nejlépe uděláte pokud se budete řídit pokyny výrobce, které najdete přímo v návodu. 

 

KOTLOVÝ GRIL

 

Gril omývejte houbou namočenou v mýdlové vodě.  Saze, které se Vám usadily v poklopu se pokuste pravidelně seškrabovat. Dále očistíme kartáčem opatrně hořáky a také kotel  a misku s odkapávajícím tukem.
 
Nezapomeneme pravidelně odstraňovat popel (po každém grilování). Ať už z popelníku nebo z kotle. Popel obsahuje vodu a tak by po delší době mohlo docházet ke korozi.
 
Využít můžete také speciální čističe, které dají částem Vašeho grilu tu nejlepší péči. 
 
 

 

ELEKTRICKÝ GRIL

U teplého grilu čistíme namočenou houbičkou nebo hadrem poklop grilu, stejně tak jako u grilu plynového. Tím zamezíme vzniku nevzhledných usazenin.  


Špachtlí nebo stěrkou seškrábeme usazeniny v grilovací vaně. Pokud má gril záchytnou misku pak jí vyprázdníme. 
 
Mýdlovou vodou lze čistit celou vanu, pozor však ať se voda nedostane na výhřevné části grilu.
 
Nezapomeňte využít nabídky speciálních čističů, které Vám práci velmi usnadní. 
 
 

PLYNOVÝ GRIL


Pokud je gril ještě teplý očistíme houbičkou namočenou v mýdlovém roztoku vnitřní část poklopu. 
Po sejmutí roštu očistíme kovové tyče zakrývající postranní hořáky.

Čistíme jemně kvalitním kartáčem ( tím co čistíme i rošt), stejně tak trubky samotných hořáků. Ale nezapomeňme čistit s citem. 

 
Špachtlí seškrábeme zbytky v grilovací vaně a ty odstraníme. Gril může mít záchytnou misku na odkapávající tuk.

To pro nás bude jednodušší. Zbytky nahrneme do ní a vyneseme. 
Odeslat článek známému   Vytisknout

Produkty