FORGED Katai - kuchařský nůž 20,5 cm
V pěti vrstvách ručně kovaný kuchařský nůž z japonské oceli VG10 a olivového dřeva, zabalený do exkluzivní krabice z páleného dřeva. Speciální a nápaditá kolekce nožů FORGED, která vyniká kvalitním…
Chystáte se grilovat steaky, hovězí pečeni nebo máte prostě chuť na dobře upečené maso a bojíte se, že vaše dosavadní zkušenosti s grilováním vám na tohle nestačí? Jak hovězí maso dobře ugrilovat, aby nebylo tvrdé a zůstalo šťavnaté? To a další tipy a triky, které vám usnadní přípravu hovězího masa na grilu a ušetří zklamané chvíle i peněženku, jsme pro vás právě připravili.
Bez kvalitního masa to nepůjde
Základem každého dobrého grilování jsou suroviny a v tomhle případě hovězí maso. Bez kvalitního vyzrálého hovězího masa se neobejdete. Z nevyzrálého hovězího, které je na pultech v řeznictví se dobrý steak na grilu prostě nedá udělat, ani kdybyste si koupili drahou hovězí svíčkovou.
Maso zráním mění své vlastnosti díky procesům, které v něm během 1-2 měsíců probíhají a je pak chuťově úplně jiné než nevyzrálé hovězí, které zůstane tuhé. V naší kamenné prodejně máme nabídku vyzrálého hovězího masa převážně z Jižní Ameriky. Je jen na vás, zda máte rádi šťavnatější a výraznější chuť masa, která je typická pro Květovou špičku- Picanha, vysoký roštěnec - Rib Eye steak nebo hovězí pupek - Flank steak. Dáváte-li přednost jemné chuti tak pravá hovězí svíčkové nebo loupaná plec – Top blade bude pro vás ten pravý kousek masa. Naši prodavači vám s výběrem pomohou a doporučí to nejlepší.
Přímá metoda grilování spočívá v tom, že maso dáte na rozpálený gril na přímý oheň. U plynových a elektrických grilů si regulujete oheň pomocí hořáků a u grilů na dřevěné uhlí navršíte uhlí doprostřed grilu. Používá se při krátké úpravě masa jako je grilování steaků, špízů, hamburgerů, ryb a zeleniny. Jak správně využít metodu přímého či nepřímého grilování vám napoví i návod na videu na našich stránkách.
Nepřímá metoda je vhodná k pečení větších kusů masa na delší dobu, celé drůbeže a velkých kusů ryb v celku. Využívá se u ní cirkulace horkého vzduchu v uzavřeném grilu. U plynových grilů stačí nastavit teplotu pomocí hořáků na maximu. vypnout pak středový hořák a přiklopit.
U grilů na dřevěné uhlí je třeba rozhrnout brikety do stran nebo přesunou palivové nádoby tak, aby v prostředku vznikl volný prostor – tam se umístí miska, do které bude skapávat šťáva z masa.
Kombinaci obou metod využíváme při grilování velkých steaků jako je např. T-bone. Steaky napřed prudce opečeme na přímém žáru cca 2 minuty a poté přesuneme na nepřímé zóny na cca 4-5 minut dokud nedosáhnou požadované vnitřní teploty.
Sedm smrtelných hříchů při grilování!
Praktické rady, které vám umožní grilovat ještě lépe
V pěti vrstvách ručně kovaný kuchařský nůž z japonské oceli VG10 a olivového dřeva, zabalený do exkluzivní krabice z páleného dřeva. Speciální a nápaditá kolekce nožů FORGED, která vyniká kvalitním…
100g slaných vločkových krystalů té nejvyšší kvalitySbíráno v provincii Kampot v KambodžiBaleno v uzavíratelném Doypack sáčkuVhodné k finálnímu dochucení pokrmů a jejich zdobeníSvěží a…
Název této omáčky, která získala řadu ocenění, říká vše. Je hustá, má bohatou chuť, spoustu pravého medu a přírodního cukru. Byla to Rufusova první omáčka a u všech, kdo ji zkusí, zůstává stále…